neděle 12. listopadu 2017

Přírodní barvení vlasů

Nikdy jsem neměla ráda svoji přirozenou barvu vlasů. Vím, že by bylo nejlepší, kdyby každý přijal to, jak přirozeně vypadá ... ale já se prostě vždycky cítím líp, když moje vlasy nevypadají jako počůraná sláma a aspoň trochu "ladí" s mým přirozeně černým obočím.
Tak jsem asi ve třinácti sáhla poprvé po barvě ... a jakmile se barvy vymyla, hned jsem valila do drogérky pro další várku. Když se k tomu přidá každodenní mytí vlasů chemickými šampony ... tak jsem si pomalu, ale jistě za ty roky vlasy pěkně zničila. Snažím se používat pouze přírodní kosmetiku, ale barvy na vlasy pro mě zůstávaly problémem. Kde sehnat barvu, která by na vlasech vypadala přirozeně, která by vydržela a zároveň nepoškodila moje vlasy?Když jsem asi před rokem a půl napsala článek o nebezpečných látkách v běžně dostupné kosmetice, docela mě to vyděsilo. Okamžitě letěly mé staré make-upy, šampony a všechno ostatní do smetí a od té doby se snažím používat čistě přírodní kosmetiku, i když je to občas dražší nebo je si na její účinky musím počkat o něco déle.
Vlasová kosmetika ale byl trochu oříšek. Když jsem měla pocit, že moje vlasy konečně vypadají díky novému šamponu o něco lépe, za pár dní byly zase slabé, unavené a zplihlé. Momentálně mám pocit, že jsem konečně narazila na šampony, které moje zubožené vlasy zase daly trochu do pořádku. V poslední době jsem si oblíbila šampon od Voono a šampon z prosem od Weledy. Po obou mám vlasy najednou o něco pevnější a šampon od Voono navíc dodává vlasům krásný lesk.

Moje vlasy po prvním použití šamponu od Voono (moje původní barva)

Ale teď zpátky k barvení. Po pravdě - možností barvení vlasů přírodními barvami není moc. Ještě nedávno byla snad jedinou možností henna, která se ale prodávala běžně jen v červené a černé barvě. Záleželo potom jen na tom, jak dlouho barvu na vlasech necháte působit, a podle toho vypadal nakonec váš odstín. Což je tak trochu sázka do loterie. 
Mě osobně nesluší teplé barvy, takže kdyby mi barva chytla do červena, byla by to docela pohroma. Zároveň jsem ani nechtěla mít vlasy úplně černé.
Tak co teď s tím?
Nedávno jsem narazila právě na značku Voono, která vyrábí přírodní barvy na vlasy o "hennovém základu". Jsou už ale předem namíchané a můžete si tak vybrat konkrétní odstín, který vám vyhovuje. 
Značka Voono vyrábí čistě přírodní barvy, žádné z jejich produktů nejsou testované na zvířatech a jsou vhodné i pro vegany :)

po obarvení

Jak barvu namíchat?
Jediná věc, která se dá považovat za nevýhodu přírodních barev, je příprava samotného barvení. Většina běžných chemických barev je připravena tak, že obsah dvou tubiček smícháte dohromady a hned můžete nanést na vlasy.
Henna se prodává v prášku, který je potřeba zalít vodou o správné teplotě, aby vám barva chytla do požadovaného odstínu. U červených odstínů se může prášek zalévat vodou o 100°, u ostatních musí být teplota nižší, jinak by se spálilo v prášku indigo a barva by chytla víc do červena, než byste chtěli.
V podstatě čím chladnější odstín barvy, tím chladnější vodu použijete.

Když prášek zalijete vodou, musíte směs pořádně promíchat, poté ji nanesete na celou délku vlasů a necháte působit 45 minut - 2 hodiny, podle toho, jak chcete aby byla barva intenzivní.
Jestli vám celý proces připadá moc složitý, můžu vás uklidnit. Zvládla jsem to já, zvládne to každý. Přestože mi směs vychladla dřív, než mi ji mamka napatlala na vlasy a byla celá tak trochu "hrudkovitá", s výsledkem jsem moc spokojená. Barva (odstín dark brown) vypadá přesně tak, jak na obalu, po dvou týdnech pořád perfektně drží a vlasy jsou lesklé a pevnější.Žádné komentáře:

Okomentovat

F