pátek 18. srpna 2017

Ztrácím víru v lidskost

Občas si říkám, v jakém zvráceném světě to žijeme. Nevím, jestli se tenhle "jev" v poslední době více rozmáhá nebo je to jen víc vidět díky sociálním sítím a internetovým diskuzím, kde jsou lidé schovaní pod ochranou anonymity. Nicméně mě to děsí - lidé jsou čím dál víc zlí.

Karlův most Praha

Nechci kritizovat, stěžovat si a nadávat na chování ostatních lidí, protože právě tohle je věc, která mě štve. Jenže si nemůžu pomoct. Je mi z toho všeho docela na nic. Ať už zavítáte na jakoukoliv diskuzi na jakékoliv téma - ať už je to politika, zdravá strava, náboženství, veganství ... (skoro) vždycky tam najdete několik lidí, kteří tam přišli prudit. Lidi, kteří si cíleně vyhledali článek, stránku, skupinu ... které se týká tématu, se kterým oni bytostně nesouhlasí. A tam se do toho na plno pustí - kritizují, hledají (často úplně nesmyslné) proti-argumenty, ale hlavně jsou nehorázně sprostí. Nemyslím jen slovní zásobou, ale celkově způsobem, kterým útočí na ostatní lidi, kteří jsou na "druhé straně".

Kdo je proboha cílová skupina tohohle kšeftu? Batikove biomatky a hipstersky lumbersexualove :)  Stačilo mi 30 vteřin a musel jsem to vypnout. Samé nesmysly od evidentní feťačky. 

Moderátor ok, ale ta afektovaná blbka - to tedy byla věc :))) ... Proti produktu nic, ale nekoupí bych ho už jen proto, že jej vyrábí zmatená a přeafektovaná blbka, která není sto vyplodit kloudnou větu.

(Rozhovor s Amálkou Koppovou z Nemléka)

Kde se tihle kavárenští pravdoláskomilové klonují? 
Takovej Hermanův narcistický chlapeček...korálky, brejličky,,,ještě tibetskou a duhovou vlajku a je to ideální. (Rozhovor s divadelním režisérem Davidem Drábkem)

Kdo si tohoto žvanila vycucal z malíku? Je medializovaný jako málo kdo a přesto z něho nevypadne nic k použití. (Rozhovor s polským knězek Zbigniewem Czendlikem)

- Řekněte mi jednou pozitivní věc, kterou pro nás udělal Václav Havel?
- Hovno.
- Chcípnul.
- Umřel, nic jinýho.

Vegani nemůžou ani s*át bez toho, aniž by někomu řekli, že sou vegani.

Mrzí mě to ...
 Mrzí mě, že lidi útočí na ostatní lidi, jen kvůli tomu, že mají jiný názor, jiný způsob života, jiné životní přesvědčení. Proč? Proč se někdo baví tím, že ostatní uráží, snaží se je ranit nadávkami? Není nic špatného na tom, vyjádřit svůj názor. To určitě ano. Žijeme ve svobodné zemi a je to naše právo. Ale vyjádřit svůj názor neznamená sprostě rýt do názorů a životního stylu někoho jiného.

ulička v Praze

Když jsem byla mladší - a myslím, že to v pubertě asi zažilo víc lidí ... - pořád jsem sama sebe hledala, snažila jsem se najít nějaký "styl", ke kterému bych se mohla zařadit - scene? emo? metalistka? belieberka? ... Hledala jsem skupinu, kde by ostatní mysleli podobně a navzájem se podporovali ve svých názorech. Jenže časem mi došlo, že tohle škatulkování vůbec není potřeba. Proč bych nemohla poslouchat Black Veil Brides, Nirvanu a do toho Justina Biebera? Miluju jógu, učím se pracovat s krystaly, energiemi ... ale nepotřebuju se chovat all the time jako hrozně "duchovní člověk" - klidně s kamarády zajdu na pivo nebo do kina na americkou béčkovou komedii. Nejím maso, většinou vařím vegansky a snažím se jíst v rámci možností zdravě ... ale občas si dám zmrzlinu nebo zákusek v kavárně.

4 komentáře:

 1. Krásný článek, bohužel :) úplně mi mluvíš z duše, mě navíc děsí, že většina diskuzí končí u navážení se do muslimů, uprchlíků, ... nějak nedokážu pochopit, jak se ten svět tak rychle mohl změnit :(

  OdpovědětVymazat
 2. Hezký článek :) jakmile se člověk někam zařadí, vždycky se najde někdo, kdo ho bude odsuzovat, ať už je v nějakém fandomu, je blogger, vegan a podobné. Mrzí mě, že jsou k sobě lidé netolerantní, ale zase nemám ráda ani sluníčkáře, kteří jsou kolikrát až nepřirozeně pozitivní, i když to někdy skutečně není na místě. Hrozné je hlavně to, co se teď děje v Evropě, pořád nějaké útoky... to si myslím, že je jeden z největších problémů lidstva. Ale ono zase třeba s těmi vegany to bývá tak, že lidem hlavně vadí to, jak na sebe pořád upozorňují, to také moc nemám ráda.

  Lady Lenna

  OdpovědětVymazat
 3. Moc hezký článek. Zrovna včera mi napsala kamarádka velmi dlouhou slohovku, kde popisovala, že má teď obrovské problémy s rodiči, protože se jim nelíbí vzhled jejího přítele. (Má posunutou čelist a tím pádem "tvář" do boku). Původně jim to prý nevadilo, že na vzhledu nezáleží a teď se chovají s prominutím jako svině.
  A jinak ten poslední odstavec, naprosto souhlasím! Taky se nepotřebuju chovat pořád jako duchovní, občas si zanadávám, popiju s rodinou či přáteli apod. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Občas mi to taky dost vadí. Tak si dám vždycky předsevzetí, že internetové diskuze číst nebudu. A ono to pomáhá. Snažím se obklopovat lidmi, kteří jsou inteligentní a alespoň částečně se s nimi shodnu na těch důležitých tématech. Dost to usnadňuje život, i když se člověk zavírá do určité bubliny, což asi taky není úplně dobře.

  Na druhou stranu internet je plný trollů, kteří proti danému tématu ani nic nemají, jen prostě prudí. Což taky docela pomáhá, když si člověk uvědomí, že těch opravdových hovad zas tolik není :) Jen jsou víc slyšet, no.

  OdpovědětVymazat

F