neděle 14. května 2017

Nejlepší metoda léčby akné

V pubertě, kolem 12-15 roku je problematická pleť poměrně normální jev. Je způsobena hormonální nerovnováhou, tím jak se tělo mění a dospívá. Problém nastává ve chvíli, kdy kolem řekněme patnáctého roku akné neustává a naopak se začíná zhoršovat. To už může být příčina někde jinde. Já jsem akné začala trpět zhruba před šesti lety a donedávna to byl pro mě každodenní boj.

přírodní kosmetika Alverde

Kdo se s tímto onemocněním pleti také v životě setkal, ví o čem mluvím:
 • neustálé hledání "zázračných" metod pro vyléčení pleti
 • strach vyjít na ulici bez makeupu
 • zděšení když se probudíte někde mimo svůj dům, kde nemáte všechny svoje "čístící prostředky" a líčidla
 • nechuť chodit k vodě, kde nemůžete nosit make-up ...
Akné dokáže dokonale narušit vaši psychiku. Nelíbí se vám jak vypadáte, připadá vám strašně nefér, že se to muselo stát zrovna vám a máte pocit, že snad nikdy nebudete "vypadat normálně". Je snadné říct, že každý člověk je "krásný uvnitř" a že nezáleží jakou máte pleť a že to na kráse neubírá a podobně ... Ale není tak snadné se tím řídit. Obzvlášť když vidíte lidi kolem vás, ve virtuálním i reálném světě, kteří mají dokonalou pleť, za kterou vy byste zabíjeli. Je to těžký.

Jak se zbavit akné
Samozřejmě, že byste se neměli kvůli své pleti cítit špatně. Akné je onemocnění jako každé jiné. Přesněji řečeno, většinou jde jen o příznak něčeho, co úplně správně nefunguje uvnitř vašeho těla. Neměli byste si proto připadat nijak "méněcennější", pokud trpíte nějakým kožním onemocněním. Stydíte se za to, že máte červený nos od rýmy? Že se vám špatně mluví když vás bolí v krku? Nejspíš ne. S pletí je to podobné, i když je o něco náročnější se s touto myšlenkou ztotožnit. Znám to z vlastní zkušenosti.

Teď tedy k samotné léčbě akné. Za ty roky jsem se naučila jednu věc: jestliže chcete vyléčit svoji pleť, nesoustřeďte se na samotný problém.

Nestarejte se o akné, starejte se o svoji pleť.

 To je nejlepší přístup, ke kterému můžete dojít. Jestliže se budete starat jen o to, co je s vaší pletí v nepořádku - ať už jde o to, že trpíte akné, ekzémem, suchou nebo naopak příliš se mastící pletí ... budete zkoušet pořád nové a nové kosmetické produkty, případně masti, léky a podobně a budete cílit pořád na jeden jediný problém. Pravdou ale je, že přirozeně zdravá pleť prostě žádnými problémy netrpí. A jde tedy o to, dát pleti příležitost, aby se sama uzdravila. Samozřejmě, že jí můžete pomoct zdravým jídelníčkem se spoustou ovoce, zeleniny, vlákniny a probiotik, případně doplňků stravy, používáním přírodní čistící kosmetiky (přiměřeně). Tím, že se budete soustředit na regeneraci a výživu vaší pleti, budete také klidnější a o to bude vaše pleť zdravější :)

3 komentáře:

 1. Tenhle článek bych si ráda přečetla před 15 lety! :D Hezky napsané. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :D aspoň můžeš třeba předávat rady dál

   Vymazat
 2. Souhlasím, že spousta lidí s akné na pleť patlá 150 produktů denně, což musí pleť strašně zatěžovat. Na druhou stranu je pravda, že některým lidem tahle metoda bez zátěže nepomáhá. Já osobně s tímto problémem zkušenosti nemám, protože mám pleť bezproblémovou, ale mám kamarádky, které si i v našich dvaadvaceti letech procházejí svým. Nedávno jsem zaznamenala, že Neutrogena přišla s novou UV maskou proti akné. Je to plastová maska, která září, jinak to neumím popsat. Nevím, jestli je k dostání v čechách, ale spousta bloggerek, co trpí akné si ji jen chválí :)

  OdpovědětVymazat

F