úterý 2. května 2017

Nejkrásnější místa Evropy: Řecko

Cestování je jedno z mých největších koníčků. Moji rodiče to mají stejně a tak jsem od malička jezdila na letní dovolenou za hranice, pokaždé někam úplně jinam, protože táta odmítá jezdit někam, kde už jsme byli. Zatím jsem sice neopustila na svých cestách Evropu - v té jsem ale navštívila už přes 15 zemí a objevila úžasná místa, která bych všem přála vidět. Pokud ještě nevíte, kam o prázdninách vyrazit na dovolenou nebo si chcete přidat nová místa do svého seznamu životních cílů, třeba vás nejhezčí místa, která jsem navštívila, alespoň trochu inspirují :)

pláž Porto Katziki na ostrově Lefkáda Řecko

Řecko jsem navštívila dvakrát a rozhodně ne naposledy. Pořád tajně sním o tom, že jednou si koupím domeček s útulnou prosklenou pracovnou s výhledem na moře právě v Řecku. Ale o tom třeba jindy. Kromě svého výjimečného kouzla je Řecko, stejně jako další přímořské státy, úžasné díky klidu a pohodě, která tu panuje. Lidé tolik nespěchají, jsou milejší, ochotnější a člověk se automaticky naladí na stejnou vlnu. Na druhou stranu .. taky musíte počítat s tím, že když se vám něco v apartmánu pokazí, vypadne elektřina, nebude fungoval sprcha nebo si zabouchnete dveře, nikdo se moc nepožene to hned napravit - mluvím z vlastní zkušenosti. Proč spěchat? Zítra (čtěte "od zítřka za týden") je taky den.

Nicméně něco na téhle přímořské zpomalenosti mám vážně ráda. Každý z nás se občas potřebuje zklidnit a uvědomit si, že se svět nezblázní, když se na chvíli nebudeme za ničím hnát.

Panagia

Panagia je horská vesnička na ostrově Thassos. Neumím moc vysvětlit, co mě na tomto místě tak okouzlilo. Je v něm ale přesně tak dokonale typicky řecká atmosféra, kterou miluju. Staří pánové, kteří posedávají venku před kavárnami, povídají si, hrají šachy ... jeden večer jsme se tam náhodou přichomítli i na nějaký řecký svátek, kdy šel uličkami průvod lidí a na náměstí potom zpívali, hráli na kytary a tančili.

horská vesnice Panagia na ostrově Thassos Řecko

horská vesnice Panagia na ostrově Thassos Řecko

horská vesnice Panagia na ostrově Thassos Řecko


Porto Katsiki

Porto Katsiki je označované za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Najdete ji na západním pobřeží řeckého ostrova Lefkáda. Pláž je lemovaná pískovcovými skálami, díky kterým je barva voda nádherně průzračně modrá. Jediným negativem je fakt, že díky malé velikosti pláže, je to v sezóně doslova "hlava na hlavě" a pokud na pláž nevyrazíte hned ráno, možná ani nenajdete místo na lehnutí :D

pláž Porto Katziki na ostrově Lefkáda Řecko

pláž Porto Katziki na ostrově Lefkáda Řecko

vyhlídka Porto Katziki Lefkáda

V roce 2015 bylo na Lefkádě zemětřesení, díky kterému doslova zmizela známá pláž Egremni. Byla při ní zničená taky vyhlídková cesta mezi Porto Katziki a Egremni. Při naší první návštěvě Lefkády jsem se ještě procházeli po cestě, kterou vidíte na první fotce .... a o letošních prázndinách už jsme se mohli kochat jen při pohledu na ceduli zákazu vstupu.

zemětřesení 2015 Lefkáda

zemětřesení 2015 LefkádaFaros beach

Faros beach je docela nenápadná pláž, když jste ale jednou na ní, je to prostě pecka. Nachází se v oblasti Mitikas, konkrétně asi 7km od města Prevezy. 
My jsme bydleli tenkrát ve Faros apartments, což jsou apartmány, od kterých je tato pláž vzdálená v podstatě jen pár metru. Přejdete silnici, sejdete po (trochu pofiderní) cestě dolů a jste u moře. Pláž je poměrně dlouhá, takže je ideální pro ty, kteří se nechtějí nikde mačkat s dalšími lidmi a je taky vhodná pro cestovatele s pejsky :)

Faros beach pláž Řecko

Faros beach pláž Řecko

Faros beach pláž Řecko


Acheron

Acherón je řeka v oblasti Epirus (severozápad Řecka). Je součástí řecké mytologie - název "Acheron" totiž znamená "produ žalu" a lidé dřív věřili, že jde o řeku, protékající podsvětím. Podle ještě staršího mýtu se v tuto řeku za trest proměnil bůh Acheron, syn boha Hélia a bohyně Démétér. 
Ať už hraje v řecké historii jakoukoliv roli, rozhodně je to místo, které stojí za to navštívit. Voda Acherónu je křišťálově průzračná a bílé kamínky na dně způsobují její nádhernou modro-zelenou barvu. 
posvátná řeka Acheron v Gliki Řecko

posvátná řeka Acheron v Gliki Řecko

posvátná řeka Acheron v Gliki Řecko

Bohužel i u Acheronu musím přidat update z letošního léta, kdy jsou některé části řeky částečně nebo úplně vyschlé. Stále jsou ale místa, kde se dá v Řece i zaplavat a užít si nádherný výhled na hory z průzračné modré vody :)Žádné komentáře:

Okomentovat

F