čtvrtek 15. prosince 2016

Olejové čištění pleti (Oil cleansing method)

Pokud sledujete zahraniční blogy nebo youtube kanály, o tzv. "oil cleansing" jste už beztak slyšeli. Jde o hloubkové čištění pleti pomocí směsi olejů. Jak se provádí, jaký olej použít a proč je lepší než jakákoliv čistící kosmetika se dozvíte v následujícím článku :)Proč olejové čištění?V televizi, ve videích a článcích na internetu vám lidé doporučují a vnucují všechny možné čistící gely, oleje, micelární vody. Většina z běžně prodávané kosmetiky ale obsahuje spoustu chemikálií, které vám dlouhodobě žádné pozitivní účinky nepřinesou. Olejové čištění je naproti tomu přírodní metoda, která nemá žádné vedlejší účinky, je relativně levná a velmi efektivní.

Jaký olej použít?
Pro různé typy pleti jsou vhodné různé typy olejů. Záleží tedy na tom, jak znáte svůj typ pleti - což zní jako samozřejmost, ale nemusí to tak být. Konvenční kosmetika totiž může naprosto zamaskovat skutečný typ vaší pleti. Dlouhodobé používání kosmetiky na mastnou pleť může mít za výsledek, že se vaše pleť naopak víc mastí, i když ze začátku mastná vůbec nebyla. Doporučuji proto začínat s jakýmkoliv čištěním pleti jako byste měli "citlivou pleť" a používat co nejšetrnější olej, který sedne každému typu pleti. Časem uvidíte, jak se vaše pleť projevuje a můžete si vybrat olej, který odpovídá suché, mastné nebo aknózní pleti.

Zkoušela jsem nejdřív kokosový olej, který mi úplně nevyhovoval. Spokojená jsem ale byla s olejem z ostropestřce, avokádovým nebo šípkovým olejem. Je také možné do základového oleje přidat pár kapek esenciálního olejíčku, který vyhovuje vašemu typu pleti.

Jak na to?
Před čištěním pleti si můžete nejdřív odlíčit makeup - není to nutné, protože olej dokáže makeup odstranit. Záleží ale na vás, jestli je vám pohodlnější odlíčení i čištění spojit v jedno nebo si masírovat pleť olejem až po odlíčení makeupu.
Nalijte si jednoduše trochu oleje do dlaní a začněte pleť masírovat. Po masáži by se měla pleť napařit. To můžete udělat dvěma způsoby - buď si namočte malý ručník do horké vody, položte si ho na obličej a na chvíli si lehněte nebo nalijte horkou vodu do mísy, přehoďte si přes hlavu ručník a nechte pleť napařovat.

Část s napařováním provádím jen párkrát do týdne a ve zbytku dní si olejem odličuji makeup a poté si dělám masáž. Nakonec olej setřu vatovým tamponem s trochou růžové vody.

S olejovým čištěním jsem začala asi před dvěma měsíci a určitě v něm budu pokračovat i nadále, protože lepší způsob odličování a čištění pleti neznám. Vyzkoušejte sami a uvidíte :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

F