čtvrtek 8. září 2016

Léto na Baltu - Část 1

Poslední týden prázdnin jsme strávili s rodinou v Polsku. Hned po návratu nás čekalo "krásné překvapení" - nechtěla se rozjet karta s fotkami a my se zděsili, že nebudeme mít z dovolené žádnou vzpomínku. Nakonec to dopadlo dobře a já konečně můžu pár záběrů ukázat i vám, tady na blogu :)

pes u moře

První ubytování (objednáno přes Booking) jsme měli ve městě Dąbki, v domcích u jezera Bukowo. Večer jsme se radovali, že si něco ugrilujeme, půjdeme si sednout k jezero ... Žádný takový. Okolo západu slunce začala invaze komárů a my jsme byli pokousaní od hlavy až k patě, a byli jsme rádi, že jsme si v domku mohli uvařit polívku z pytlíku a připojit se na wi-fi.

cesta autem se psem

jezero Bukowo

Darlowo pirátské výletní lodě

Západ slunce macro

Západ slunce
   
Dabki pláž

Teddy na pláži

V pondělí bylo počasí o něco chladnější a tak jsme vyjeli na výlet do Kolobřehu. V kostce - město plné německých důchodců užívajících si polské ceny, spousta výletních lodí, krámků se suvenýry, polskými tradičními goframi
(waffle na tisíc způsobů), zapiekankou (bageta zapečená s kečupem, sýrem a dalšími ingrediencemi), zmrzlinou a docela kýčovitými suvenýry. My jsme za cca 25PLN za osobu vyjeli na pirátské lodi na širé moře, i když jsme si nebyli jistí, jestli se při houpání po vlnách nepoblinkáme. Nakonec jsme to zvládli my, i zbytek (německých a pár muslimských) spolucestujících.

výletní plavba Baltské moře

Baltské moře

Na další ubytování jsme se přesunuly do vesnice Chlapowo u většího města Wladyslawowa. V mobilhomech jsme se tak tak namačkali, ale aspoň jsme to měli pár minut pěšky od jedné z nejkrásnějších pláží, na kterých jsem kdy byla - bílý písek, nádherné moře, kopečky a stromy okolo ... Polské pláže a vůbec baltské moře má zvláštní kouzlo, které jinde neuvidíte.

mobilhome Chlapowo

Chlapowo cesta na pláž

Chlapowo


Chlapowo pláž

Jóga na pláži

Rodinná dovolená v Polsku se psem

Namaste

Na špičce Helské kosy leží město Hel, kde jsme byli už jednou před sedmi roky na první dovolené v Polsku. Co mě nadchlo, byly cyklostezky prakticky po celém pobřeží až k Helu. Jak nemám ráda jízdu na kole, tak k takové projížďce lesem až k moři, bych se zlákat nechala !

Hel pláž

Hel pláž

Hel pláž

2 komentáře:

  1. Ahoj Adélko, opravdu krásný a kreativní blog. Takto moc mě ještě nezaujal žádný blog. Opravdu před tebou smekám :). Hrozně moc se mi líbí tvoje nápady. Máš můj velký obdiv a mám se o tebe co učit :). Jen tak dál :).

    OdpovědětVymazat

F