pondělí 16. listopadu 2015

Anglie 2.0 - 1.část

V Anglii jsem byla poprvé v životě koncem letošních letních prázdnin. Teď je za námi ani ne půlka listopadu a já se do Londýna podívala se školou znovu :) Z první návštěvy Londýna jsem měla smíšené pocity. Některá místa byla krásná, ale přece jen mě město neokouzlilo tak jako třeba Paříž nebo Amsterdam. Tentokrát se ale všechno změnilo a já si Londýn zamilovala. Anglie je díky zachovalé staré architektuře oproti Česku úžasně celistvá a v některých uličkách si připadáte, jako by se zastavil čas a vy jste se ocitli zpátky v devatenáctém století ...

Naše skupina na zájezdu v Londýně u Tower BridgeVyjeli jsme z Prostějova v neděli dvě hodiny ráno. Zvažovala jsem, jestli má smysl předtím jít spát, ale nakonec jsem se na to vykašlala a byla jsem - s krátkým přerušovaným spánkem v autobusu - vzhůru dva dny v kusu. V neděli večer jsme dorazili na hotel, kde jsme spali první noc. 

Cesta trajektem z Calais do Doveru

Cesta trajektem z Calais do Doveru

Ráno jsme v šest naházeli zpátky všechny tašky nacpané jídlem, deky a polštářky zpátky do busu a pokračovali jsme do Calais. Tam jsme přejeli trajektem do Doveru a poté už směrem na Beachy Head, největší útes v Británii. Je odtud krásný výhled na pobřeží .. a šíleně tu fouká! Další zastávkou byl Brighton, kde jsme strávili zbytek dne.

Beachy Heads Velká Británie

Beachy Heads Velká Británie

Nejdřív jsme se šli podívat do akvária Sea Life a ve volném čase jsme šly potom do Primarku a na ú-ž-a-s-n-o-u karamelovou horkou čokoládu do Costy. Brighton má svoje jedinečné kouzlo - na každém kroku jsou tu fair-trade kavárny a vegetariánské restaurace, lidé jsou tu až překvapivě milí a ochotní, je to město známé svou gay komunitou, inspiroval se tu Lewis Caroll při psaní Alenky v Říši Divů ... A přestože je Brighton jedním z nejvýznamějších přímořských letovisek v Británii, oproti Londýnu má daleko uvolněnější a klidnější astmosféru. Z Brightonu jsme už jeli přímo na Meeting Point, kde si nás vyzvedly hostitelské rodiny.


Akvárium Sea Life v Brightonu

Brighton Pier

Selfie s hostitelskou rodinou v Londýně

Bydlely jsme u paní z Bangladéše, která byl hrozně v pohodě, měla na Londýnský standart obrovský dům a naprosto úžasně vařila. Další den jsme se byli projít okolo Toweru, po Tower Bridge a potom jsme lodí přejeli na Greenwich. Poledník jsme zkoukli minule, takže jsme volný čas strávily focením veverek a barevného listí v parku.

Žádné komentáře:

Okomentovat

F