čtvrtek 8. října 2015

Posilovna VS cvičení doma?

Minulý týden jsem začala poprvé v životě chodit do posilovny. Na to, že je Prostějov - podle mého názoru - celkem díra světa, posiloven tu máme několik a dvě z nich dokonce hned míň než 10 minut chůze od našeho domu. *Vítězství!* Hned po první návštěvě mě to vážně chytlo, koupila jsem si koupila měsíční permanentku  .. a teď bych vám chtěla krátce říct něco o (ne)výhodách cvičení doma oproti posilovně :)

Sportovní oblečení a proteinová tyčinka


Cvičení doma
V životě už jsem vyzkoušela několik různých druhů cvičení - balet, zumba, břišní tance, fitbox .. Dokonce jsem chtěla začít hrát basketbal - což jsem a) zamítla před první hodinou b) do teď nechápu, jak mě vlastně napadlo, když jsem totální "anti-míčový" člověk.
Cvičit doma jsem začala jak kvůli zdraví (moje imunita stála vždycky dost za houby) tak kvůli tomu, že jsem chtěla shodit nějaké ty okrasné tukové prstence a trochu zpevnit své nemožně slabé svaly ...

UŠETŘÍTE PENÍZE
Nemusíte platit žádné členství, permanentky nebo prostě investovat jakékoliv peníze. Potřebujete jen sami sebe a dostatečnou motivaci začít. Cvičit můžete klidně ve vlastním pokoji, místo podložky na jógu cvičit jen na koberci a místo činek si naplnit plastové lahve vodou nebo pískem.

UŠETŘÍTE ČAS
Ne každý má posilovnu pár metrů od místa, kde bydlí. A ne všichni mají čas každý den vyrazit ven a celé odpoledne strávit v posilovně. Pokud cvičíte doma, můžete se kdykoliv zvednout od počítače nebo televize, zapnout hudbu a začít i skončit se cvičením kdykoliv chcete.

FLEXIBILITA
Cvičit můžete kdykoliv, nemusíte hledět na žádnou otevírací dobu. Můžete si zacvičit ráno hned po probuzení, před spaním nebo kdykoliv jindy v průběhu dne. Záleží jen na vás a všem denním časovém plánu.

NIKDO VÁS NESLEDUJE
Pokud nemáte perfektní tělo a krásné sportovní oblečení, můžete si občas připadat trochu divně mezi všemi svalouši ve značkových upnutých šortkách a barevných tílkách. Doma můžete cvičit ve starých teplácích, mít po cvičení zpocené čelo a červené tvářičky a nebudete o tom vůbec přemýšlet.

Poznámka: Většinou je tento pocit ale naprosto neoprávněný. Nevšimla jsem si, že by mě v posilovně někdo "pozoroval". Lidé jsou tu zabraní do vlastního cvičení, pracují sami na sobě a je jim jedno, co mají ostatní na sobě, jestli cvičí s pěti nebo padesátikilovým závažím a jak u toho vypadají. Přestože jsem člověk, který často (i když nerada, ale prostě to dělám ..) přemýšlí o tom, co si o něm myslí druzí, v posilovně to vůbec neřeším. Chodím sem s culíkem - se kterým vypadám ze svého pohledu jako plešatec, nenamalovaná a když jsem zpocená a vyčerpaná, mám z toho akorát super pocit :)

postava

Cvičení v posilovně
K tomu, že začnu chodit do posilovny jsem se odhodlávala už od začátku léta. Cvičení doma už mě nebavilo tak jako dřív - na youtube nebo jinde na internetu člověk sice najde spoustu workoutů, které může vyzkoušet .. jenže když cvičíte sami zavření v pokoji, kde se dá kvůli malému prostoru sotva pohnout ... po nějaké době to prostě přestane bavit. 

LIDÉ SE STEJNÝM CÍLEM
Za největší výhodu považuji motivaci, kterou mi cvičení v posilovně dodává. Ostatní lidé jsou tu se stejným cílem jako vy. Když vidíte, jak na sobě všichni tvrdě pracují, motivuje vás to k tomu, abyste pokračovali i vy sami. Doma máte tolik jiných aktivit k dispozici, že to občas může svádět k tomu, abyste se na cvičení vykašlali a radši šli dělat něco úplně jiného.

KARTA DO POSILOVNY JAKO MOTIVACE
I samotná permanentka do posilovny může být dost motivující. Když už si ji jednou koupíte, je vám líto promarnit utracené peníze a jednoduše vás do donutí do posilovny zajít. 

VÍCE VYBAVENÍ
Chození do posilovny sice něco stojí, ale na druhou stranu tu můžete poté bez omezení využívat všechno vybavení - posilovací i cardio stroje, činky, TRX, medicimbály  ...

KONTAKTY
V neposlední řadě je posilovna také místo, kde můžete navázat nové kontakty a poznat lidi, se kterými máte něco společného. Já osobně teda této výhody nevyužívám a do posilovny chodím opravdu jen cvičit :D ale pokud jste komunikativní a snadno se seznamujete, můžete se po docvičení v posilovně chvíli zdržet a posedět s ostatními návštěvníky.

1 komentář:

  1. I really like this post! For the fall and spring seasons I do sports which keeps me in somewhat good shape. It's so good that you are so motivated!

    thisfashiongirl.com

    OdpovědětVymazat

F