sobota 12. září 2015

ANGLIE - Část 3: Greenwich, Dungeons, BigBen & London Eye

Poslední den jsme našeho pobytu v Anglii jsme nejdřív jeli do Greenwichského parku ze kterého je za prvé nádherný pohled na celý Londýn a za druhé si tu můžete jít podívat na nultý poledník a stát tak půlkou těla na západní a půlkou na východní polokouli.
Greenwich nultý poledník

Greenwich nultý poledník
vyhlídka Greenwich Londýn
společná fotka zájezdu do Anglie z Greenwich 
Greenwich observatoř

Poté jsme jeli zpátky do centra Londýna, tentokrát k části, kde se nachází BigBen a Londýnské Oko (London Eye). S průvodcem jsme se prošli po ulici s vládními budovami - White Hall, po Trafalgar Square - náměstí připomínající slavnou bitvu u Trafalgaru, takové "Britské Times Square" - náměstí a dopravní uzel Piccadilly Circles ...

Westminsterský palác a most v Londýně
Temže Londýn 
London Eye 
National Galery Londýn

Cestou jsme se zastavili v M&Ms world, kde si můžete vytvořit vlastní mix M&Ms čokoládových oříšků a nebo si koupit různé hrníčky, trička, plyšáky apod .a procházku jsme zakončili u Buckinghamského paláce (který jsme sice viděli jen z venku, ale přece), kde v současné době žije britská královna. 

M&M world 
National gallery Londýn

Nebyly bychom to my holky, kdybychom potom ve volném čase okamžitě nezamířily na Oxford Street - ulici plnou nejrůznějších obchodů s oblečením, šperky a doplňky a množstvím kaváren a restaurací. Jelikož obchody typu Marc Jacobs nejsou dvakrát v naší cenové kategorii, skončili jsme nečekaně v Primarku a potom na mém milovaném karamelovém Frapuccinu ve Strabucksu, kde jsme shodou náhod narazili na prodavačku, která byla Češka a byla v Londýně ve Starbucksu na brigádě.

Průvodce nás už na začátku prohlídky lákal na Londýnské oko a na London Dungeons, ze kterého jsem měla hrůzu, jen z jeho popisu a nikdy by mě nenapadlo, že se tam s nadšením s kamarádkami nakonec vydám ... O co jde - London Dungeons je něco jako interaktivní "muzeum", kde se ocitáte mezi existujícími i smyšlenými postavami z Londýnské historie - a to těmi, se kterými byste se normálně rozhodně setkat nechtěli - Jack Rozparovač, Sweeney Todd apod. Ráda bych vám povyprávěla neuvěřitelné zážitky z Londýnského podzemí, ale nechci vás připravit o překvapení, pokud byste se chystali na jeho návštěvu. Řeknu jen, že je tam tma, mrtvoly, budete se bát, křičet a prohlídka skončí vaší popravou ... A maximálně si to všechno užijete !

London Eye jsme nakonec kvůli nedostatku času a kapesného nakonec zkoukly jen zvenku a zbytek večera jsme se kochaly pohledem na svítící BigBen z lavičky na pobřeží Temže.

V noci (okolo jedné hodiny) už nás čekal trajekt do Francie. Když jsme na trajektu vystoupili z autobusu, byli jsme naprosto vyřízení a já se chvíli jen s kamarádkou válela u kelímku (předražené, jak jinak) horké čokolády v křesle, ale nakonec mi to nedalo a šla jsem se podívat s ostatními ven. Postávat s kamarády na palubě a dívat se v noci na vlny, na moře a na světla ze vzdalující se pevniny bylo naprosto dokonalé a už v ten moment mi bylo příšerně líto, že už odjíždíme ....

Večer v Londýně 
cesta trajektem z Doveru do Calais 

Žádné komentáře:

Okomentovat

F