sobota 8. srpna 2015

Milujme svůj život ! ♥

Ke konci letošního školního roku jsem byla naprosto bez energie, nic mě nebavilo, lezla mi na nervy jak celá ta každodenní stále se opakující rutina, tak všichni lidé okolo. Teď během dovolené jsem se setkávala s tak různými lidmi, prostředím i situacemi, že jsem začala přemýšlet, jak celý ten stereotyp ukončit. Nemůžu změnit povahu lidí okolo sebe, ve svém věku nemůžu ani moc ovlivnit, kde žiju, na spoustu věcí nemám vliv. Ale můžu změnit sama sebe a svůj přístup ...Spousta lidí se příliš zabývá tím, co si o nich myslí ostatní a snaží se proto vypadat i chovat, tak aby někam zapadli. Bojíme se dělat chyby, být sami sebou, dělat co máme skutečně rádi a stát si za svým vlastním názorem, jen proto, že se neshoduje s názorem většiny. Nejsem jiná. Právě naopak - spoustu let bojuji tak trochu se sociální fóbií a díky tomu mě většina lidí zná jako tu "průměrnou" a "tichou", protože se ve společnosti prostě neumím jinak projevovat.

Jenže nikdo nebude žít náš život za nás. Přestože mi je teprve 16, už teď někdy lituji věcí, které jsem nezkusila a neudělala víc, než abych vzpomínala na to, že se na nás někdo na ulici škaredě podíval, když jsem zrovna neměla perfektní makeup a staré tričko nebo že se někdo ve třídě zasmál, když jsem se přeřekla. Lidé, kteří mě mají opravdu rádi, mě mají rádi rozcuchanou, nenamalovanou, upovídanou, náladovou a ambiciózní, takovou jaká jsem doopravdy ... Pokud vás někdo kritizuje a pomlouvá, není to člověk, kterému na vás opravdu záleží. A proto vám může být úplně jedno, co si o vás myslí.

Čím dál víc si uvědomuji, že by každý měl žít podle svého, dělat věci, které mu dělají radost, dělat je s láskou, obklopovat se lidmi, kteří vás mají rádi, takové jací jste a být upřímní k ostatním - a především sami k sobě.Užívejme si naše koníčky, užívejme si času stráveného se svou rodinou, kamarády, užívejte dobrého jídla a pití, západů slunce, krásné přírody, letní bouřky, večerního větru ... Snažme se pozitivní energii předávat i lidem okolo nás, místo toho, abychom se zabývali jejich nedostatky. Je to skvělý pocit někomu zlepšit den  ... :)

Mějte se nádherně a mějte se rádi <3

4 komentáře:

 1. Strašně krásný článek, ve kterém jsem se našla. Byly časy, kdy jsem se strašně bála lidí a společnosti, protože kdokoliv se na mě jen podíval už jsem si myslela něco hrozné.. Každopádně tak to dál nešlo, přišla jsem si, že nic nedělám pro sebe, ale hlavně pro lidi kolem - abych se jim líbila, byla pro ně dost dobrá. Díkybohu nadešel čas, kdy jsem si to uvědomila a přestala s tím. Chci si užívat svůj život a nezajímá mě že to někomu může vadit.

  Saloos BIO Tělový Peeling Čokoláda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je skvělý 😙 Moc ti to přeju.. podle mě byt spokojený sám se sebou je ta nejdůležitější věc na světě a bez toho nemůžeme byt nikdy opravdu šťastní a užívat si svůj život 😊

   Vymazat
 2. Já mám letos něco podobného. Mám v sobě hrozný pocit nějakého progressu, který ale nemohu určit tak přesně jako Ty. Možná to dělá to léto, ale snažím se si užít každou volnou chvilku, radovat se z maličkostí a z negativních věcí si nedělat hlavu. A mám se o 100% lépe než dřív :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náhodou jsi to vystihla úplně přesně, já mám pocit, že jsem vůbec za tenhle rok nějak "myšlenkově dospěla" :D

   Vymazat

F