středa 25. února 2015

3 Detox drinky pro každý den

Docela ujíždím na pinterestu a jsem tam schopna strávit hodiny a hodiny - například hledáním toho, co bych si mohla dát k snídani, při čemž nakonec stejně vždycky zjistím, že mi chybí minimálně jedna ingredience neb o ještě lépe nějaké kuchyňské vybavení. Oproti Tumblru, kde mě baví si číst spíš příspěvky lidí, kteří si tu anonymně vylévají srdce, na pinterest chodím právě spíš pro inspiraci na recepty a DIYJedna z věcí, na kterou jsem tu narazila v té "gastronomické části" je obrovské množství Detox Drinků. Každý jednotlivý drink je určený na trochu něco jiného - na pleť, na hubnutí, na dodání energie, na celkově očistění organismu ... Dneska bych vám chtěla ukázat tři úplně jednoduché detox drinky, které jsem na Pinterestu našla :)


Citron & Kurkuma
... pro hubnutí a krásnou pleť

Detox drink z citronu a kurkumy


Ingredience: 
Šťáva z poloviny citronu
1 čajová lžička kurkumy
Horká voda
Med (podle chuti)

PROČ CITRON ?
Citron má obrovské množství pozitivních účinků na naše tělo - kromě toho, co všichni víme - že obsahuje vitamin C a antioxidanty, čímž posiluje imunitní systém, taky čistí krev, podporuje činnost jater, má protizánětlivé účinky nebo dokonce údajně snižuje stres a sklony k depresím. Hlavním důvodem, proč je ale citron v tomto detox drinku je pro svou schopnost čistit a rozzářit pleť a taky proto, že dokáže nastartovat metabolismus a tak urychlit hubnutí.

PROČ KURKUMA?
Kurkuma snižuje výskyt vážných chorob jako je roztroušená skleróza, Alzheimerova choroba nebo rakovina. Kromě toho stejně jako citron čistí krev, působí jako přírodní antidepresivum a napomáhá při snižování váhy.
Kurkuma má dost výraznou chuť, která mně osobně celkem vadí. Pokud jste na tom stejně, zkuste přidat lžičku medu, který chuť trochu zjemní. Druhá varianta je kurkumu úplně vynechat - citronová šťáva s horkou vodou jako první věc, kterou si dáte ráno když se probudíte má i tak super účinky:)


Jablko & Skořice
... pro hubnutí a správné zažívání
Detox drink z jablka a skořice


Ingredience: 
Půlka jablka
Celá skořice
Studená voda

PROČ JABLKO ?
Jablka obsahují kyselinu ursolovou, která udržuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi a napomáhá hubnutí tuků a nabírání svalstva. Také odstraňují toxické látky ze střev a pomáhají při chřipce a kašli.


PROČ SKOŘICE?
Skořice je známá především schopností zlepšovat trávení a usnadňovat hubnutí. Navíc odstraňuje bolesti svalů a kloubů, snižuje cholesterol a pomáhá v boji proti celulitidě.

Chia semínka
... pro hubnutí a na zlepšení imunity
chia semínka

PROČ CHIA SEMÍNKA?
Chia semínka se obzvlášť v poslední době stala celkem hitem. Oblíbená jsou opět pro "hubnoucí účinky" - při styku s vodou bobtnají a vytváří kolem sebe gel, který zasytí a člověk potom nemá tolik hlad. Mimo to regulují cukr v těle a díky tomu nám dodávají energii, také ředí krev, jsou zdrojem bílkovin a antioxidantů.Vyzkoušeli jste některý z detox drinků? :)

1 komentář:

  1. skvele tipy, nezkousela sem nikdy domaci detox drink:) vyzkousim asi)

    PS: zvu te na svoji giveaway na mem blogu, budu rada kdyz se pripojis:)
    http://bridgeofmemories.blogspot.co.uk/2015/02/beauty-giveaway.html#comment-form

    OdpovědětVymazat

F