čtvrtek 2. srpna 2018

5 míst, která nesmíte na Sardinii vynechat

Kromě průzračně modré vody a nádherných písečných pláží toho na Sardinii můžete navštívit ještě mnohem víc. Ať už chcete zažít pravou sardinskou atmosféru mimo turistická centra, udělat si příjemnou procházku v přírodě nebo pořídit dech-beroucí fotky na svůj profil na instagramu, tahle místa byste rozhodně neměli minout! :)

Capo Testa

Mys Capo Testa se nachází na severu Sardinie v provincii Olbia-Tempio. Patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce na Sardinii a rozhodně taky k nejkrásnějším místům, které jsem na Sardinii navštívili my. Pod skalami jsou i maličké pláže, kde se můžete jít vykoupat - pokud vám ovšem nevadí, že budete leda tak sedět někomu na hlavě. Kvůli úžasnému okolí pláže a její velikosti tam totiž bývá pěkně narváno.

Jedna z "pláží" na Capo Testa:

Costa Paradiso

Costa Paradiso pro mě bylo nejkrásnějším místem na Sardinii a jedním z nejzajímavějších míst, které jsme celkově kdy při našich cestách navštívili. Podél skal najdete několik pláží včetně nejznámější pláže Li Cossi, která je ale dost maličká a mnohem větší relax i romantiku zažijete spíše na jiných plážích Sardinie. Na pláži je také mimo jiné přísný zákaz psů.

My jsme tak bronzování na nechali na jindy a užili si pohádkovou procházku při západu slunce (to je ale kýč, co?) a kdyby aspoň někdo z nás uměl fotit a neměli jsme všechny fotky zaostřené někam jinam, než jsme chtěli, bylo by to úplně top.
Iglesias

Městečko Iglesias bylo postaveno ve 13. století a dodnes se dochovaly některé zbytky tehdejší městské struktury. Název "Iglesias" pochází ze španělštiny a v překladu znamená "kostel". Těch v městečku najdete hned několik - nejvýznamnějším z nich je katedrála Santa Chiara, jejíž historie sahá až do 8. století. My jsme Iglesias shodou náhod navštívili zrovna v den, kdy u jednoho z kostelů slavili (pravděpodobně) nějaký svátek a celý den na "pódiu" před kostelem i v přilehlých uličkách visely ozdoby, ve stáncích tu prodávali sladkosti všeho druhu a u kostela hlavně probíhala různá vystoupení - od představení v tradičních krojích (které jsme bohužel nestihli) přes taneční vystoupení až po karaoke.
Cagliari

Cagliari je hlavním a zároveň největším městem celé Sardinie. Město je plné barevných domků, kde mají lidé i na těch nejmenších balkoncích hromadu kytek a v úzké uličce před domem postavenou židli na popíjení kafíčka a pokec se sousedy. V některých ulicích je tak naprosto dokonalá italská atmosféra, do které jsem se letos tolik zamilovala ... v jiných bych se po setmění díky některým "individuím" možná trochu obávala. Jednou z atrakcí, kterou v Cagliari můžete navštívit, jsou trhy San Benedetto Mercato, kde můžete nakoupit všechny možné dobroty - od čerstvého ovoce, zeleniny a pečiva, přes sladkosti všeho druhu ... a naneštěstí pro mně taky velké oddělení s mořskými plody i koňským masem (kde bylo všechno vyprodáno ...).

Další zajímavou zastávkou může třeba být sloní věž Torre dell'Elefante, která sloužila v 18. století jako vězení pro vězně, odsouzené k smrti. Ve městě taky kromě spousty kostelů, malých krámků, restaurací, kaváren a obchodů s oblečením najdete taky dlouhou písečnou pláž.  
Bosa

Barevné a super-fotogenické městečko Bosa najdete na severozápadě ostrova. V 15. století byl Bose udělen dokonce prestižní status královského města a dodnes je tu mnoho historických památek a nezapomenutelná atmosféra.
Navštívili jste někdy Sardinii? Jaká místa vás nejvíc zaujala? :)
Pro tipy na zajímavé pláže mrkněte na můj předchozí článek! 

Žádné komentáře:

Okomentovat

F