sobota 28. října 2017

Sázejte stromy surfováním po internetu

Žijeme v docela rozmazlené době. I když si všichni (včetně mě) často na něco stěžujeme, vlastně máme všeho dostatek a ani o tom nepřemýšlíme. Utrácíme peníze za věci, které většinou ani nepotřebujeme a ani nám nedělají radost. A to všechno často na úkor přírody kolem nás. Plníme planetu plastem, každý den vyhazuje hromady odpadu, dovážíme potraviny z druhého konce světa, kácíme pralesy, abychom na jejich místě mohli pěstovat palmový olej a plodiny pro hospodářská zvířata ... Celý svět se tak trochu zbláznil. A je nad lidské síly tohle všechno najednou změnit k lepšímu. Co kdyby se ale dalo přispět životnímu prostřední při sezení za obrazovkou počítače?

Ecosia je internetový prohlížeč, pomocí kterého můžete přispět na sázení stromů. Jak to celé funguje? Při vyhledávání se vám (jako u každého jiného vyhledávače) zobrazují sponzorované odkazy, z kterých tvůrci vyhledávače získávají peníze. Jenže oproti jiným firmám, Ecosia 80% zisku věnuje na výsadbu stromů. Za každých zhruba 40 vyhledávání tak můžete "zasadit" jeden strom :)

Za dobu svého fungování (od roku ) bylo zasazeno víc než 15 milionů stromů v Tanzánii, Indonésii, Peru, na Madagaskaru a dalších místech. 

Vyhledávač je kompatibilní se systémem windows, android i IOS. Můžete si stáhnout aplikaci do mobilu, tabletu nebo si přidat vyhledávač do prohlížeče na počítači :) Všechno se dozvíte na stránkách Ecosia.


Žádné komentáře:

Okomentovat

F