neděle 22. října 2017

Povolební zklamání

Vystoupení z EU. Podpora xenofobie a rasismu. Vyvolávání strachu a nenávisti. Cílené rozdělování společnosti. Cenzura médií. Oligarchie.
Takový pocit mám mám ze včerejších výsledků voleb a je mi z toho všeho docela smutno. Mám obavu, kam naše země spěje a děsí mě, jestli jsou výsledky voleb opravdu ukázkou populace v ČR. Lidé se nechají strašně rychle zmanipulovat, věří falešným zprávám, populistickému plácání o ničem a realita spoustě lidí uniká.
Mrzí mě, že zvolená sestava se pravděpodobně vůbec nebude zajímat tématy, která jsou (nejen) pro mě hrozně důležitá. Ekologie a ekologické zemědělství s Babišovými firmami nejde absolutně dohromady. Stejně tak nečekám žádné změny ve školství - pro člověka, který vlastní téměř všechna média v ČR a má tak možnost ovlivňovat informace, asi nebude mít za cíl, aby se lidé lépe vzdělávali, lépe se naučili ověřovat informace a nevěřili hloupostem, které jim někdo navykládá. To by šel prostě sám proti sobě ..5 komentářů:

 1. Na jednu stranu, ANO by mohlo skončit ve vládě minimálně s jedním dalším celkem (ideálně se dvěma dalšími, aby měli pohodlnou většinu) , což může znamenat rozdrobení vlivu Babiše a ztížené prosazování "Babišovy absolutní vůle" . Navíc, Čech není tvor, který by si svoje politiky moc hýčkal. Teď už Babiš nebude moc říct: "To všechno oni" , a za jedno či dvě volební období může být úplně jinak :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za optimismus :) Je pravda, že ty výsledky letošních voleb můžou přinést spoustu změn a otázka je jakých ..

   Vymazat
  2. Teď se teprve ukáže, jaký je Babiš doopravdy king :)

   Vymazat
 2. NEjvětší problém vidím v tom, že mladí nechodí volit. Táhne to stará generace...

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat

F