čtvrtek 12. ledna 2017

Suché kartáčování pokožky (Dry brushing)

Na metodu suchého kartáčování jsem narazila relativně nedávno. Od té chvilky je ale součástí mé každodenní ranní rutiny (ve dny kdy se dostatečně brzo vyhrabu z postele). Jde o techniku "masáže" těla, která pomáhá rozproudit krev po celém těle, zpevnit pokožku a dodává po ránu potřebnou dávku energie.


Účinky suchého kartáčování:
 • Pomáhá správnému krevnímu oběhu
 • Odstraňuje odumřelou kůži
 • Zpevňuje a vyhlazuje pokožku
 • Zbavuje celulitidy
 • Snižuje stres
 • Zlepšuje trávení
 • Dodává spoustu energie (není vhodné metodu provádět na noc!)
 • Uvolňuje toxiny z těla
 • Zvyšuje imunitu


Návod:
Suché kartáčování je úplně jednoduché - před tím, než vlezete do sprchy si kartáčem na tělo namasírujete celé tělo. Nedoporučují se kruhovité pohyby, ale spíš delší rovné pohyby kartáče. Na některých videích na youtube používají slečny právě pohyby do kruhu, což ale nemá ten správný efekt.
Řiďte se jedním pravidlem - směr kartáčování by měl být vždy k srdci. Těžko se to vysvětluje slovy, proto doporučuji zkouknout pro ukázku správné techniky například následující video:


Alespoň jednou za měsíc by se měl kartáč vyčistit - stačí ho očistit vodou s kapkou antibakteriálního esenciálního olejíčku :)

Zkoušeli jste dry brushing? 

6 komentářů:

 1. Dry brushing bych ráda začala provozovat, ale nikde nemůžu sehnat vhodný kartáč :(. Objednávat přes internet se mi moc nechce...

  fellienm.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám koupený z DM, stál tuším do 200 a jsem s ním hrozně spokojená :))

   Vymazat
 2. Asi před dvěma lety jsem dry brushing dělala každé ráno. Bylo to super, hlavně se mi líbilo to odstraňování staré kůže (na celulitidu to moc efekt nemělo). Už dlouho přemýšlím, že se k tomu vrátím. Možná mi chyběl právě impuls od tebe :).

  OdpovědětVymazat
 3. Tak o tom slyším poprvé, a upřímně teď v zimě si to neumím předtavit, možná jak se trošku oteplí :). Teď jsem neustále zababúšaná jak sněhuláček :).

  LenaČerge

  OdpovědětVymazat
 4. Taky o tom slyším poprvé a určitě to vyzkouším :).
  Můj blog: Beauty by K. + soutěž o přírodní kosmetiku

  OdpovědětVymazat
 5. To jsem ještě nikdy neslyšela. Každopádně to vypadá i zní velmi zajímavě. :)

  OdpovědětVymazat

F