neděle 30. října 2016

Guest post: 5 chorvatských perel, které musíte navštívit

Venku je chladno, padá listí a blíží se zima. Přijde mi, že ještě před chvílí jsem ležela na pláži u moře. Čas prostě plyne strašně rychle a než se vzpamatujeme, za chvíli bude zima zase pryč a všichni budeme plánovat letní dovolenou. Třeba vám dnešní guest post přinese trochu inspirace :)

Myslíte si, že vám Chorvatsko už nemá co nabídnout? Cestujete sem několik let po sobě a viděli jste toho spoustu? Pak možná přemýšlíte, že by to chtělo změnu. Opravdu jste ale na Jadranu objevili ty největší perly? Vsadíme se, že z následujícího seznamu si nemůžete bezpečně odškrtnout všechno.

Plitvice
Plitvice

Perla č. 1: Plitvice

Národní park Plitvická jezera proslavil zejména zbožňovaný Poklad na stříbrném jezeře a proslulý Vinnetou. Ovšem Plitvice vám nabídnou mnohem víc, než jen známou scénu z filmu. Tajemné modrozelené laguny, z nichž přechází zrak i bohatá fauna a flóra jsou jen zlomek toho, proč se vyplatí do Plitvic zavítat.

Perla č. 2: Levandulový ostrov Hvar

Oblíbenému Hvaru se ne nadarmo přezdívá levandulový ostrov. Plantáže levandulí jsou zde prakticky všude, kam oko turisty dohlédne. Přenádherné moře a jedny z nejkrásnějších pláží Evropy, stejně jako romantické robinsonády prostě musíte vidět.

Perla č. 3: Brač, jehož kámen hledejte v Americe

Ostrov Brač proslavil zejména bílý vápenec, který se zde v hojné míře těží a byl z něj postaven mimo jiné třeba i Bílý dům ve Washingtonu D. C. Zapomenout ovšem nesmíme ani na proslulou pláž Zlatni rat, která patří k těm nejkrásnějším, jež vám může Jaderské pobřeží nabídnout.

Zlatni Rat
Zlatni Rat
Perla č. 4: Národní park Kornati
Kdo jednou zavítá do národního parku Kornati, pravděpodobně se do něj bude toužit znovu vrátit. Obrovská přírodní rezervace a úchvatné scenerie dělají z tohoto kousku země dokonalý pozemský ráj. Není divu, že sem míří vysocí státníci i známé celebrity.

Perla č. 5: Romantická Brela

Vesnička Brela, kterou naleznete vedle oblíbené Bašky Vody, je klenotem Střední Dalmácie. Tato malebná vesnička, jejíž návštěvu mají v oblibě známí čeští i zahraniční herci, vás dostane svou romantickou atmosférou i malebností, jež zde prýští doslova z každého kamínku. Symbol Brely – maličký kamenný útes vystupující z moře s borovicí a piniemi naleznete prakticky na každé chorvatské pohlednici nebo úvodní stránce chorvatského průvodce.


Jak jste na tom vy? Které perly jste  Chorvatsku už navštívili ? :)

3 komentáře:

 1. Popravdě musím říct, že na všech těchto místech jsem již byla a byla opravdu okouzlující. :)

  OdpovědětVymazat
 2. V Chorvatsku jsem byla několikrát a nejvíc mi v paměti utkvěli právě Plitvice, takže doufám, že budu mít ještě možnost se tam znovu podívat a i na další místa:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Plitvicích jsem taky byla, ale jako malá .. takže teď z odstupem času na to hledím, jak to bylo vlastně krásný :)

   Vymazat

F