sobota 29. října 2016

28.říjen - Svátek svobody nebo nenávisti?

O politiku se moc nezajímám. Státní svátky jsem brala jen jako volno od školy. V souvislosti s včerejším státním svátkem se ale vyrojilo tolik nenávisti, lží a špíny, kterou hází jedna strana na druhou ... že je mi z toho osobně celkem smutno a myslím si, že je to něco, co se týká nás všech.
A poprvé jsem opravdu vnímala státní svátek naší země a doufám, že sté narozeniny České republiky nebude doprovázet taková nenávist.


Nejde už o žádné vyznamenání a jestli se někdo setkal nebo nesetkal s Dalajlámou a jestli byl nebo nebyl odvysílán pořad v televizi. Jde o všechny lži, výhrůžky a nenávist, která se šíří z Hradu. A nejen odtud, šíří se taky mezi "běžnými" lidmi. Když si čtu příspěvky na facebooku a v internetových diskuzích u novinových článků, nevím jestli se mám smát, brečet nebo se jít pozvracet. Lidé se rozdělili na dva tábory - na ty, kteří slepě věří Zemanovi za každou cenu a "ti druzí", kteří jsou nazývání pražskou lumpkavárnou, havloidy, sluníčkáři a podobně. Je řada příspěvků, které mají logické argumenty a snaží se nenásilně projevit svůj svobodný názor. Bohužel je ale obrovské množství, asi většina, kde se lidé navzájem uráží, jsou sprostí, dokonce přejí smrt těm, kteří mají jiný názor a podobně. Začalo to návštěvou Dalajlámy a odporem k jeho přijetí v České republice.


"Herman dostane provaz za velezradu."

"Že už toho nesmrtelného hadrníka někdo konečně nesejmul"


"Nemůže překousnout, že jim číňani zakázali otrokářství, vaření lidí za živa, vypichování očí, polévání vařící vodou, sekání rukou , které po vysušení nosili na opasku , jako trofej"

"Podpindosnické skřety se sčuchly proti prezidentovi"

Žijeme ve svobodné, demokratické zemi  a  je děsivé, když mluvčí prezidenta  mimo jiné řekne, že "kvůli setkání ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) s dalajlámou Peking zrušil česko-čínské investiční fórum...." Země, ve které dochází prokazatelně k porušování lidských práv (viz dokument Člověk na prodej), nám bude diktovat co máme nebo nemáme dělat ?
Jde tu o svobodu a demokracii, hodnoty, které jsou základem naší země. To je přece něco, co chceme všichni. Nechápu, proč se tolik lidí víc pozastavuje nad tím, že se Herman setkal s Dalajlámou, než nad tím, že setkání s Dalajlámou by mělo být něco "zakázaného". Daleko častěji se vyhrožuje islámskou invazí, která se nás stále zatím osobně netýká. Ano nebezpečí terorismu, uprchlická krize atd. je velké téma, ale nevyřeší ho populistické sliby Hradu, že vyženeme všechny uprchlíky a postavíme kolem sebe zeď. Sama nevím, co je správně .... ale tady jde teď o něco jiného. Spousta lidí má plnou hubu diktátu z Bruselu, ale diktát z Číny nevadí? Budhismus ne a náboženství peněz ano?


Nad internetovými články mi taky zůstává rozum stát. Podle nich byl Dalajláma zaplacen CIA, aby nás tu zhypnotizoval a dostal z nás informace pro USA (článek) a celá kauza včetně akce u Krause byla zorganizovaná Londýnem a účelem bylo zrušit funkci prezidenta ČR (článek). WTF?!

"Každý, kdo zná Dalajlámu, tak ví, že umí vytahovat z lidí informace, ale také umí manipulovat lidmi. Používá k tomu podprahová sdělení a formy mikrohypnózy."

Je smutné kolik lidí všem těm blábolům věří a myslí si, že "co je na internetu, to přece musí být pravda". Všechny internetové noviny se tváří nestranně a přitom (ne)nápadně podporují jednu stranu.

Není cíl nás všech společný? Všichni jsme součástí českého národa, ať už si myslíme o naší zemi a jejím vedení cokoliv. Všichni se chceme být dobře, všichni chceme být šťastní a svobodní. Tak proč bojujeme mezi sebou? Proč lidé hází špínu na druhé, uráží se a přejí ostatním jen to nejhorší? Ať má každý svůj názor! Ať ho každý veřejně vyjádří, ale je opravdu nutné při vyjadřování vlastního názoru špinit jiné lidi? Mě osobně se nelíbí chování naše prezidenta, ale to neznamená, že bych jeho voličům nadávala do debilů, sviní a podobně, že bych jim přála rakovinu a posílala je do plynu a podobné chuťovky, které se dočítám na internetu z jedné nebo druhé strany. Proberme se! Vždyť všem nám jde o to samé ...

Prosím, nesledujte nesmysly na internetu a hlavně jim nevěřte. Používejte vlastní rozum a vlastní hlavu na to, abyste si udělali vlastní závěr. Nečtěte bláboly, kde je pravda absolutně zkreslená a jsou vybrané jen určité pravdivé informace, aby článek vyzněl tak, jak chtějí oni. Když už se pustíte do hádky, zjišťujte si skutečné informace a neargumentujte něčím, co jste si přečetli na podobných webech.

"Moje zásada je, že člověk musí mít štěstí, ale tomu štěstí musíte pomoct, nesmíte se vzdát. A já jsem měl to štěstí, že jsem nedostal medaili. Ale jsem rád, že jsem mohl demokracii pomoct. Protože se nejedná o mně, jedná se o demokracii." - Jiří Brady, proslov na Staroměstském náměstí

"Přirozeností nás lidí je soucit a je nutné věnovat více pozornosti těmto hlubším hodnotám. A pak vy, jako jednotlivec, budete mnohem šťastnější, (..) I vaše rodina bude šťastnější. A celá společnosti bude šťastnější a nakonec i celé lidstvo." - Dalajláma, rozhovor pro HydePark (Kdyby opravdu Dalajláma byl schopen lidstvo zhypnotizovat ke štěstí, nebylo by to nakonec dobře?)

Zajímavá videa k tématu:
V kostce pro ty, kdo nečtou/nesledují zprávy:
 • Ministr kultury Daniel Herman navrhl na ocenění k 28.říjnu svého strýčka Jiřího Bradyho. Ten prošel dvěma koncentračními tábory, celý život poté věnoval obhajování lidských práv, mluvil o hrůzách holokaustu a vystoupil v dokumentárním filmu o své sestře Haně, která zemřela v koncentračním táboře.  Prezident Zeman údajně návrh schválil. 
 • 17. října do Prahy na forum 2000 přijel ale Dalajláma. Zeman se s ním odmítl setkat, aby nenarušil vztahy s Čínou. Pohrozil (opět "údajně") Hermanovi, že pokud se s Dalajlámou oficiálně setká, pan Brady nedostane ocenění. A právě to se stalo.
 • Ve středu 26. října měl být vysílán díl show Jana Krause, kde byly pozvány české celebrity, které měli něco popřát naší republice. Úvod byl trochu ofenzivní, nabádal diváky, aby nevolili Zemana a podobně. Prima údajně nestihla díl připravit k odvysílání. Vzniklo pozdvižení, že prima provádí cenzuru pořadů a druhý den tedy díl odvysílali.
 • Včera proběhlo předávání ocenění na Hradě. Mezitím probíhala "protestní" akce na Staroměstském náměstí, kam přišli tisíce lidí a byl tu oceněn i pan Brady.

3 komentáře:

 1. Velmi zajímavý článek doplněný krásnými fotkami! :) Tohoto pozdvižení jsem si povšimla v televizi také a musím říct, že je to strašné. Mám pocit, že Česká republika je na cestě k horšímu. Na zprávy už koukám jen výjimečně, jelikož tam pořád dávají jen negativní věci a to s člověkem dělá věci, i když si to zprvu neuvědomujeme. Bez televizních zpráv je můj život hned o něco lepší. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky se na televizi skoro nedívám .. Ale na druhou stranu mi přijde důležité být aspoň informovaná o důležitých věcech, které se dějí. Týká se to přece jen všech Čechů :)

   Vymazat
 2. Velice dobrý článek, se kterým souhlasím do posledního drobku. Kdyby se raději každý zajímal o rozvoj svého života ne o rozvoje životů jiných, hned by to vypadalo jinak. Taky se mi nelíbí, že Dalajlámu Zeman nepřijal, ale co nadělám?
  Díkybohu, že už delší čas nesleduju zprávy - vždycky se najde někdo, kdo mi aktuálnosti převypráví s menší dávkou strachu, než by tomu bylo ve zprávách...

  http://gingerjannie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat

F