středa 17. srpna 2016

Poprvé s cestovkou! - Martinsicuro 2016 (1. část)

Do Itálie? Do kempu? S cestovkou? Tak to už jsme hodně snížily požadavky. Oproti předešlým dovoleným v apartmánech s výhledem na moře, skoro soukromým bazénem a liduprázdnou pláží, to byl celkem skok. S cestovkou jsme nikdy nejely, takže jsme se obávaly nejen cílového místa, ale i našich spolucestujících a animačních programů pro ukřičené děti ... Ale nakonec to dopadlo úplně jinak, než jsme čekaly.

Počasí si z nás celou dobu dělalo srandu. Jeden den bylo horko, sluníčko pálilo a pláž byla nacpaná do posledního kousku. Další den se přihnaly mraky, fučelo, byly veliké vlny a u moře zbyla jen hrstka odvážných - my, norská rodina a plavčík v šusťákové bundě s logem McDonaldu. Pláž byla sice plná slunečníků a lidí, ale moře bylo překvapivě krásně čisté.

Přes den jsme byly většinou k moři a večer jsme se chodily projít po "městečku", které se v podstatě skládalo z jednoho kostela, parku, vietnamského krámku, stánků s kýčovitými náramky, malých obchůdku s potravinami a spoustě zmzlináren, pizzerií a rybích restaurací. Stejně jsme do města vždycky vyrazily, obešly tam a zpátky aspoň třikrát celou cestu po pobřeží a nacpaly se něčím dobrým. Pizza. Zmrzlina. Zákusky. Krabice a pytle sušenek ... Dost mě překvapil výběr v obchůdcích s potravinami. Kromě kvanta sušenek a sýrů tam byl i velký výběr rostlinných potravin, ve kterých Česko ještě pořád dost zaostává. I v nejmenším krámku mají v mrazáku sójovou zmrzlinu, jogurty a několik druhů rostlinných mlék. (My jsme se ale stejně cpaly italskými specialitami)

Děsily jsme se, že animátoři budou mít samá trapná představení a hry pro děti a v kempu nebude chvíli klid ... Nakonec jsme sledovaly každý den čas, abychom všechen program stihly - dopoledne od desíti hodin stáli nastoupení před bránou pláže a vítali příchozí. Bon Giorno! Ciao! Během dopoledne probíhalo cvičení a tancování na pláži, aktivity pro děti, hrál se petanque, volejbal ... Potom animátoři všem popřáli dobrou chuť a Italové i většina turistů odešli na oběd. Od jedné do čtyř se v kempu i celém městečku dodržovala siesta. Všichni obědvají, odpočívají, povalují se. Většina obchodů je zavřená a většina lidí nepracuje. My jsme právě toho využívaly a chodily jsme na pláž po obědě co nejdřív. Kde byla dopoledne hromada lidí nacpaných pod každým slunečníkem, byl přes siestu nádherný klid. 

Odpoledne se cvičila Zumba a na hydrokolech v bazéně. Tou dobou jsme byly většinou na pláži, ale večer jsme se v devět šly vždycky dívat na "mini disco". Animátoři tancovali na pódiu a děti podle nich dole pod pódiem. Kdyby mi někdo řekl, že se budu na takový program dívat dobrovolně, tak bych si říkala, že se zbláznil. Ale oni byli tak skvělí! Nechápu, kde brali na celé dny tolik energie. Po mini disco měli každý den ještě další večerní program - jeden den muzikál, druhý den kabaret ...
1 komentář:

F