neděle 7. srpna 2016

Jak se vyhnout zklamání ze zájezdu

Letos jsme se poprvé v životě rozhodli jet na dovolenou s cestovkou. Neseděly nám termíny na rodinnou dovolenou jako obvykle a navíc cestování se psem do Řecka a podobných destinací .. je trochu náročnější. A tak vyrážíme s mamkou cestovkou do Itálie - jednou v životě se půjdeme jen plácat na pláži a opalovat se. Vždycky se vracíme z dovolené a lidi se nás ptají, proč nejsme opálení. Jenže my jsme vždycky jezdili na dovolenou spíš pro odpočinek a pro zážitky, než pro ten "správný odstín pleti" ... Letos jsme ale uvážili, že potřebujeme na chvíli jen tak vypnout a s mamkou jsme přistoupily na to, že tento rok přežijeme animační programy, řvoucí děti v bazénu a české turisty s řízkem ve chlebu všude kolem nás.

pláž v Řecku
Řecko 2013

3 tipy pro lepší zážitek z dovolené s cestovkou:

1. Čtěte recenze

Cestovka bude vždycky popisovat hotel/kemp jako ten nejkrásnější, nejúžasnější a nejatraktivnější. Stejně tak budou vychvalovat cestu "luxusním autobusem". Ale ne vždycky tomu tak je. Zadejte si na internetu název ubytování i samotné cestování kanceláře a koukněte se po objektivním hodnocení zákazníků. Můžete se tak třeba dozvědět, že:
 • v hotelu s polopenzí měli všichni hosté z jídla průjem a strávili půlku dovolené na záchodě
 • "luxusní autobusy s klimatizací a WC" mívají tradičně několikrát za cestu poruchy, klimatizace v autobusu neexistuje a záchod je neustále mimo provoz
 • cestovní kancelář měla několikrát dopravní nehodu, protože autobusy jsou zralé do šrotu a řidiči jezdí ospalí
 • fotky krásného luxusního hotelu jsou desítky let staré
 • průzračné modré moře je ve skutečnosti plné řas a odpadků 
 • fotky s liduprázdnými plážemi jsou foceny v listopadu - ve skutečnosti je to hlava na hlavě (respektive slunečník na slunečníku)
... a další perly - viz recenze různých cestovních kanceláří a hotelů

Pláž Mytikas Řecko
Řecko 2013

2. Ptejte se

Cestování kanceláře mají na stránce kontakt - email nebo telefon, přes který by vám měli zodpovědět všechny dotazy. Z nás musí mít cestovky vážně radost, protože jsme je zahlcovali dotazy asi týden a nakonec jsme si vybrali úplně jinou zemi, než jsme původně zamýšleli.

Na co se můžete zeptat (pokud nejsou informace uvedené u popisu zájezdu):
 • Jak daleko se nachází pláž/centrum/obchod ?
 • Je možná přistýlka, případně za jakou cenu ?
 • Je internet/bazén/slunečník zdarma nebo za poplatek ?
 • Kolik stojí fakultativní výlety ?
 • Platí se kauce, platí se za úklid ?
 • Jak dlouho trvá cesta ?
Ptejte se na všechno, co vás zajímá a co je pro vás důležité, abyste si užili hezkou letní dovolenou :)

3. Prozkoumejte místo na Google mapách

Google street view je geniální věc. Můžete se podívat téměř všude a do detailů místo prozkoumat. Můžete se tam kouknout (u většiny případů) na pláž, k hotelu i po okolí. Pláž, která může na reklamních fotkách vypadat dokonale, ve skutečnosti může být úplně jiná - díky street view jsme například odřekli zájezd do hotelu, kde přes pláž protékala odpadní voda z hotelu nebo ubytování s pláží u silnice, širokou jenom pár metrů.

2 komentáře:

 1. Skvělé tipy! Doufám, že jste si s mamkou i tak dovču užili :) My už jsme byli s cestovkou několikrát a nikdy naštěstí žádný problém :)

  GIVEAWAY O LUXUSNÍ NÁRAMKY | BLOND SITE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujem :) Příjemně nás tam spousta věcí překvapila, co nejdřív něco málo z Itálie napíšu :)

   Vymazat

F