úterý 12. července 2016

3 Tipy pro lepší zážitek z hudebního festivalu

Moje hlava se vydala na prázdniny a mě nenapadá žádné inteligentní téma, o kterém psát. Nicméně v pátek mě hudebním festivalu napadlo pár tipů, které všichni, kdo se na nějaký koncert/festival (obzvlášť pokud jdete poprvé) chystáte, můžete využít :)
 koncert polské kapely KAMP! na indie festivalu Fingers Up v Mohelnici

Za námi je teprve první týden prázdnin a mě přijde, že už mám víc zážitků, než mívám normálně v půlce léta ...
 • Viděla jsem devadesátiletého dědu na narozeninové oslavě jezdit na koni
 • Už vím, že i z grilované zeleniny se dá neskutečně přežrat (nebo že by to bylo těmi wafflemi ?)
 • Při koncertě KAMP! jsem si uvědomila, že období platonických zamilování do zpěváků ještě asi nejsou za mnou
 • V sobotu jsem se v Brně konečně na živo setkala a Anie a Lukášem - při celém setkání byla parádní atmosféra, nasmáli jsme se a uvědomila jsem si díky tomu, že pokud budu mít možnost, raději pojedu cestovat, než se hnát za tituly na vysoké škole ...
 • Taky mi došlo, že bych asi nechtěla celý život žít s cizincem v zahraničí - nikdo by tam nerozuměl našemu českému ironickému humoru! Takže v zahraničí jo, ale nějaký Čech s sebou!
Ale teď už k těm tipům! 

prázdná stage na festivalu Fingers Up v Mohelnici

V pátek jsem byla na festivalu Fingers Up. Jelikož jsem na moc festivalech v životě nebyla, nikdy nevím co si vzít sebou - tím pádem táhnu spoustu kravin, které nejsou potřeba. A ty co potřeba jsou samozřejmě zůstanou doma! Takže moje tipy jsou následující: 
(pozn.: tipy jsou určené pro ty, co se chystají na jednodenní akci. Pokud přespáváte, můžete si toho nabalit kolik chcete a odložit ve stanu ...)
 • Vezměte si hodně peněz a neberte si jídlo! Stejně ho budete muset (u většiny festivalů) před vchodem vyhodit .. a to je škoda. Na druhou stranu, pokud si ho šikovně zahrabete do tašky, možná to projde.
 • Pokud neplánujete celý den/večer sedět na zemi a všechno pozorovat zpovzdálí - neberte si deku! Zbytečně se s ní budete celý den tahat a bude vám jen zavazet. Stejně budete většinu času nejspíš tancovat a když si budete chtít odpočinout, na většině festivalů jsou odpočinkové zóny, nebo si prostě pro jednou lapnete na zem. 
 • Nejlepší věc na festival, kterou všemožně využijete - je košile! Přes den, kdy je horko, si ji můžete uvázat kolem pasu (vypadá jako součást outfitu, oproti mikině ... která vypadá prostě jen blbě) nebo na ucho tašky a když se ochladí, dát si ji na sebe. Berte si nějakou tmavou košili, na které není extra vidět když ji zašpiníte. Můžete si na ni tak sednout, když nebudete chtít sedět na zemi (takže nemusíte brát deku!). Rekapitulace: Košile vypadá kolem pasu dobře na fotce, přes den si na ni můžete sednout a večer se v ní zahřát. Tři v jednom!
Limonáda na festivalu Fingers Up v Mohelnici

Thajské kari na festivalu Fingers Up v Mohelnici

KLARA Vytisková na festivalu Fingers Up v Mohelnici

koncert polské kapely KAMP! na indie festivalu Fingers Up v Mohelnici

3 komentáře:

 1. Tá košeľa je dobrý nápad, ja sa spolieham na svoje tenšie svetre (lebo keď niekam idem ja, dalo by sa to počasie zrovnávať s Vianocami), ale na menej chladné večery môže byť košeľa super.
  Deky sú naozaj blbosť. Vždy si beriem oblečenie, s ktorým mi nebude ľúto sedieť na zemi a vlastne zo suchej zeme ani nie je šanca sa nejak zašpiniť, tak načo nejaké rozmaznávanie sa dekou, že. :)
  Inak súhlasím aj s peniazmi, často sa mi stane, že sa ma niekto spýta "prečo tu máš toľko peňazí?" no ja by som nemohla ísť na festival s 30€ a prepočítavať každý cent, radšej tých 30€ miniem a budem mať ešte niekoľko desiatok eur zálohu. Len zásobu müssli tyčiniek si beriem, keď sú v noci niektoré stánky pozatvárané.
  Tiež som inak nedávno zverejnila podobný článok o balení sa na festival (link), keď to tak porovnávam, najviac sa zhodneme asi v peniazoch. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já teda na festivaly jezdím každý léto, vždycky minimálně jeden větší - letos třeba RfP a pak pár menších, právě jednodenních. V životě mě teda nenapadlo si sebou brát děku. Protože vim, že by se mi s ní nechtělo tahat a navíc bych jí stejně nevyužila :D Ale s čím souhlasím je ta košile. Když jedu na vícedenní feťák, tahnu jich třeba pět, protože jsou prostě super a mají neskutečný využití :D
  No a nejvíc jsou samozřejmě potřeba peníze :) .. S jídlem ani pitím se na většině festivalů dovnitř nesmí, stánky jsou většinou drahý a člověk při tom tancování docela vyžížní a vyhladoví. :D
  A další věcí jsou buď sluneční brýle nebo pončopláštěnka. Bez těch se neobejdu! :)
  Docela mě štve, že tu nemáš pravidelný čtenáře, ráda bych si tě přidala. Máš super blog, super články a super názory. To mě baví! :)
  Michelle B :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju a díky za připomenutí - blog jsem nedávno předělávala do dvou jazyků a v české verzi jsem zapomněla do menu přidat nějaké věci ... Budu ráda, když se vrátíš :)

   Vymazat

F