středa 4. května 2016

#1 NE mléku: 10 Zdravotních důvodu, proč se vzdát mléka

Skoncovat s mlékem jsem plánovala už delší čas - z etických i zdravotních důvodů. Ale bylo to nad moje síly.  Od dětství jsem bylo sýrožrout - feta, mozarella, plísňové sýry, to bylo moje. Stejně tak jsem si skoro každé ráno na snídani dávala jogurt. A vzdát se navíc zmrzliny, smetany, másla, potravin které byly součást mého každodenního jídelníčku? To mi přišlo absolutně nemožné. Na druhou stranu jsem ale začala objevovat víc a víc důvodů, proč se mléka vzdát. Momentálně jsem mléko omezila na úplné minimum - spíš jsem se ho vzdala úplně, jen jsem měla pár slabých chvilek, kdy jsem snědla něco, co mléko obsahovalo. Ale jinak jsem se mléka nejenom dokázala vzdát, ale ani mi NECHYBÍ.

Stádo krav


Od malička má spousta z nás v zafixované, že mléko je zdravé. Že obsahuje vápník, který je důležitý pro naše kosti a taky bílkoviny, které naše tělo potřebuje. ŠPATNĚ. Tyto informace jsou velmi zkreslené tím, jak se mléčný průmysl snaží udržovat svoje obchody a vnucuje nám tyto informace jen proto, aby se mléko prodávalo. Ve skutečnosti se zjišťuje čím dál více negativních účinků, které má kravské mléko na naše zdraví a řekla bych, že tyto účinky už dalece převažují pozitivní vlivy na zdraví, které jsou nám vnucovány.

Mezi negativní účinky konzumace mléka mimo jiné patří:
  1. Mléko zvyšuje hladinu inzulínu a způsobuje tak výkyvy hladiny cukru v krvi, což může vést k PŘEJÍDÁNÍ, ZHORŠENÍ PLETI i ke vzniku CUKROVKY.
  2. Pro spoustu lidí je konzumace mléka jednou z nejvýraznějších příčin AKNÉ.
  3. Estrogen v kravském mléce může způsobovat VÝKYVY NÁLAD.
  4. Opakované oplodňování krav způsobuje různá INFEKČNÍ ONEMOCNĚNÍ, která v malé míře zůstávají v mléku, které si v obchodě koupíte
  5. To, že mléko potřebujeme pro zdravé kosti, je překonaný mýtus. Novější studie ukazují, že vápník z kravského mléka naopak zvyšuje RIZIKO OSTEOPORÓZY (onemocnění, které vede ke křehkosti kostí)
  6. Vysoká konzumace mléka zvyšuje riziko RAKOVINY prsu, vaječníků, prostaty
  7. Krávy v mléčném průmyslu jsou často nadopované ANTIBIOTIKY, což může způsobit, že jakmile vy budete nemocní, antibiotika na vás nemusí zabírat!
  8. Mléko může zhoršit příznaky AUTISMU.
  9. NENÍ TO PŘIROZENÉ. Látky v kravském mléce slouží k tomu, aby malé telátko mohlo vyrůst. My nejsme telata. Jsme lidi. Tyto látky nepotřebujeme, naopak nám mohou způsobovat další zdravotní problémy. Zastánci mléčných výrobků mají různé argumenty, ale podle mě se dá těžko protestovat proti tomuto. Pít mléko od jiného živočišného druhu prostě nedává smysl. Pili byste mléko od psa nebo koně?
  10. Stále více lidí trpí LAKTÓZOVOU INTOLERANCÍ nebo ALERGIÍ na mléčné výrobky. Čím dál více lidí má problémy s trávením kravského mléka. Proč? Jednoduše proto, že kravské mléko a) není rozhodně to co bývalo a většina krav se neprohání s telátky po loukách, jak to bylo dřív a b) kravské mléko prostě do lidského organismu nepatří.
Tímto článkem bych chtěla na blogu začít celou sérii článků o mléku a mléčném průmyslu. V dalším článku bych vám chtěla říct něco o etických důvodech, proč se vzdát mléčných výrobků, dále pozitivních vlivech, které mohou přijít potom, co mléko vyřadíte z jídelníčku a samozřejmě věnovat několik článků plnohodnotným náhradám mléčných výrobků a jak je zařadit do vašeho jídelníčku :)

série NE mléku:
2. část - Náhrada mléka
3. část - Jogurt & sýry
4. část - Máslo & Zmrzlina

Zdroje:
http://saveourbones.com/osteoporosis-milk-myth/
https://authoritynutrition.com/is-dairy-bad-or-good/
http://www.peta.org/features/got-autism-learn-link-dairy-products-disease/
http://www.peta.org/living/food/reasons-stop-drinking-milk/
http://www.onegreenplanet.org/natural-health/how-dairy-affects-your-hormones/

Žádné komentáře:

Okomentovat

F