čtvrtek 11. února 2016

5 Snídaňových tipů

Ať už byly moje stravovací návyky poslední doby jakékoliv, o mých snídaních se to říct nedá. Ty jsou vždycky super zdravé a veliké, přesně tak jak potřebuju :) Jsem snídaňový člověk - ráno bych bez jídla nedokázala kamkoliv jít a něco dělat. V tomto článku bych vám chtěla dát pár tipů na moje snídaně z poslední doby :)
Tahini Vločky

Máte rádi halvu? Já jsem ji vždycky milovala, než jsem zjistila kolik je v té kupované přidaného cukru a tuku. Ale dám vám tip - tahini pasta s lžičkou medu chutná PŘESNĚ jako halva! Proto tuhle kombinaci miluji i v kaši :) Na fotce je ovesná kaše s tahini a medem, s ananasem, lesním ovocem, kokosovými chipsy, plátky mandlí a polité datlovým sirupem. 
 Ovesná kaše s tahini sezamovou pastou


Žitný chleba & burákové máslo & banán

Arašídové máslo a banán - nesmrtelná nejlepší kombinace :) K tomu v toustovači ohřátý žitný chlebík a káva s rýžovým mlékem. 

Žitný chlebík s arašídovým máslem, banánem a kávou

Quinoa kaše
Zase kaše ... tentokrát ne ovesná, ale z quinoi. Quinou uvaříme ve vodě do které přidáme trochu mandlového (nebo jiného rostlinného) mléka. Ke konci vaření přidáme rozmačkaný banán, skořici a vanilkový extrakt. Nahoru jsem dala mražené ostružiny, plátky mandlí, čtvereček 70% Lindtky a lžičku arašídovo-čokoládového másla.

Kaše z quinoi s ostružinami

Avocado Smoothie Bowl
Zjistila jsem, že mi avokádo nedělá ve větším množství úplně dobře - ale kdo s ním nemá problém, můžete zkusit tento recept :) Avokádo jsem rozmixovala kakaovým práškem, 1/3 hrnku mandlového mléka a trochou medu. Na pánvi s trochou kokosového oleje a javorového sirupu jsem opražila 2 lžíce ovesných vloček a 2 lžičky slunečnicových semínek. A ty jsem spolu se strouhaným kokosem a lískovými oříšky nasypala do avokádové smoothie misky.

Smoothie miska z avokáda

Banana Yogurt Smoothie Bowl

Když není mléko, použijte jogurt - pro tuto snídaňovou misku jsem rozmixovala 1 banán, lžíci arašídového másla, půl hrnku jogurtu, půl hrnku vody a čtyři datle. Na vrchu - slunečnicová a dýňová semínka, mandlová moučka a další oříšky.

Jogurtová smoothie miska s ořechy a semínky

1 komentář:

F