neděle 20. prosince 2015

(Last-Minute) RAW Vánoční cukroví

Vloni jsem propadla Vánoční náladě už na začátku podzimu. Dárky jsem měla nakoupené a zabalené v půlce listopadu, cukroví napečené s předstihem a zbytek adventu jsem si užívala v klidu s televizními pohádkami, spoustou hrnků horké čokolády. Letos to je pravý opak. Ještě před týdnem jsem neměla koupený skoro žádný dárek, pro stromeček jedeme až dneska a cukroví dělám až teď, pár dní před Štědrým dnem. Pokud jste na tom podobně jako já a přemýšlíte, jaké cukroví ještě rychle vyrobit, tyhle RAW kuličky (a čtverečky) jsou ideální řešení :)

RAW Vánoční cukroví

Tento rok ...
Podzim tento rok uběhl neskutečně rychle. Dvakrát během tří měsíců jsme jeli do Anglie, psali jsme seminárky, čekaly nás obhajoby, do toho jsme se měli ještě normálně učit do školy, chodit do tanečních a sehnat si šaty na věneček, já se snažila stíhat ještě chodit do posilovny ... A taky to všechno dopadlo dost divoce. Nejvýznamější dvě akce - věneček a obhajoby dopadly docela dobře (věneček naprosto dokonale), ale všechno okolo se začalo hroutit. Nejdřív šel do kytek můj dlouho vytvářený zdravý životní styl. Do toho se objevily zdravotní problémy v rodině a celkově kdykoliv jsem se začala na něco těšit, tak to nakonec nevyšlo.

Každopádně musím uznat, že byl tento rok neobyčejný. Jak z pozitivní, tak z negativní stránky. Byl to rok naprostých opaků - některé věci nevycházely vůbec tak, jak bych chtěla, ale na druhou stranu se stala spousta úžasných věcí, za které jsem neskutečně vděčná a na které budu ještě dlouho vzpomínat. A hlavně - teď jsou Vánoce, kdy není na negativní myšlení doba! Pro mě byly vždycky Vánoce tím nejhezčím obdobím v roce - období klidu, rodinné pohody, horkého čaje, válení se v posteli zabalená v dece a s teplými ponožkami na nohách .. Takže přes všechny "temné dny" letošního roku si je hodlám užít se vším všudy a doufám, že vy budete mít nádherné svátky taky :)


Kokosovo-banánové kuličky

Ingredience:
1/2 hrnku datlí
1 menší velmi zralý banán
1/2 hrnku ovesných vloček
hrst pistáci
1 hrnek strouhaného kokosu (+ trochu víc na obalení)
Datle rozmixujeme banánem, přidáme ovesné vločky, kokos, najemno nasekané pistácie a podle potřeby trochu vody. Z hmoty vytvoříme kuličky, které obalíme ve zbytku kokosu.

RAW Kokosovo-banánové kuličky

Arašídové kuličky

Ingredience:
2 hrnky ovesných vloček
3 lžíce arašídového másla
*1 lžíce medu
trochu vody
Arašídové máslo smícháme s medem a trochou vody. Smícháme s ovesnými vločkami a vytvarujeme z těsta kuličky.
*pro veganskou verzi použijte javorový sirup

RAW Arašídové kuličky

Lískooříškové kuličky

Ingredience:
1/2 hrnku ovesných vloček
1/2 hrnku datlí
2/3 hrnku lískových ořechů

Datle rozmixujeme, přidáme na jemno nasekané lískové ořechy, ovesné vločky a vytvarujeme kuličky.
RAW Lískooříškové kuličky
 
Fíkovo-mandlové čtverečky

Ingredients:
cca 1 hrnek sušených fíků
1/2 hrnku mandlové mouky
1/2 hrnku ovesných vloček
Fíky rozmixujeme, přidáme ovesné vločky a mandlovou mouku. Těsto rozválíme a rozkrájíme na čtverečky.

raw Fíkovo-mandlové čtverečky

Žádné komentáře:

Okomentovat

F