pondělí 10. srpna 2015

Last Minute prázdniny, Praha & Štěňátko

Většina lidí plánuje dovolenou několik měsíců, týdnu nebo alespoň dnů dopředu. U nás doma je to jinak. Každý rok se alespoň půl roku dohadujeme o tom, kam a jestli vůbec někam v létě pojedeme, ale konečně rozhodnutí padne většinou téměř večer před odjezdem. A probíhá to asi takhle - dohadujeme se, jestli pojedeme někam na hory (kam chce táta), k moři (kam chci já a máma) a nebo zůstaneme doma (a budeme se válet u počítače, což by vyhovovalo bráchovi). Potom během chvíle zvažujeme Chorvatsko, Ukrajinu, Itálii, balíme kufry na cestu do Polska a když se táta začne zjišťovat, jestli to Albánie potřebuje mezinárodní řidičák, zjišťujeme, že jedeme na dovolenou tisíc kilometrů opačným směrem.

Ale něco na těch "hurá akcích" přece jen je ..První část letošní dovolené jsme zahájili víkendem v Praze. Večer jsme šly já a máma na prohlídku Prahy s Karimem, pořádané agenturou Pragulic. Nevěřili byste, kde všude se nabízí sexuální služby, drogy a kde všude se dá přespat. Provázel nás - momentálně už bývalý - bezdomovec, který si prošel na vlastní kůži světem prostituce, drog a žití na ulici. Prohlídku všem doporučuji, je neskutečně zajímavá, člověk se dozví informace, které jinde nemáte šanci zjistit a celkově pro mě tenhle večer byl velký zážitek. Jen varuji, že po absolvování prohlídky uvidíte Prahu trochu jinýma očima. My s mamkou jsme do konce dovolené tipovaly večer na ulicích, které slečny nabízí své služby, přemýšleli co se děje v podnicích po zavíračce, poučovali jsme tátu s bratrem o typech žebroty a jejich výdělcích a každý druhý člověk byl podle nás automaticky mafián.


Karim
source: pragulic.cz
Motel u Rybiček
Motel u Rybiček

Botel Racek Praha
Botel Racek
Další den jsme jeli na výlet do Karlových Varů. Nejdřív jsme se jeli podívat na stěně pro které si pojedeme a potom jsme vyrazili okouknout karlovarské prameny. Upřímně stále nechápu, co na nich lidé vidí - teplá voda co páchne po zkažených vajíčkách. Mňam.

Jack Russel Teriér

Jack Russel Terier Dog

Hlavní kolonáda a původní architektura Karlových Varů a ve městě po festivalu vládne klidná a příjemná atmosféra, ale přesto nás vyděsily dvě věci:

1) hlavním jazykem je tu ruština, takže pokud neovládáte azbuku, nerozluštíte skoro ani nadpisy na stánku s lázeňskými oplatky
2) přestože letos proběhl už 50. ročník mezinárodního filmového festivalu, kterého se účastnily hvězdy jako Richard Geere, hotel Thermal vypadá zvenku ošuntěle a pořád jako typická komunistická stavba snad ještě s původním nátěrem. V době festivalu červený koberec zakryl alespoň cestu zalátanou asfaltem. 

Karlovarské oplatky

Karlovy Vary architektura

Karlovy Vary prameny

Primark sandals

Karlovy Vary rozcestník

Karlovy Vary palma
Palma de Mallorca Karlovy Vary
Karlovy Vary

Večer jsme se vrátili do Prahy, prošli jsme se po Karlově mostě, Václaváku a po nábřeží. Všude z restaurací byla slyšet živá hudba, po ulicích se přicházelo obrovské množství různých typů lidí různých národností.. Praha má prostě své kouzlo. Kdybych náhodou v budoucnu mela skončit v Česku (což s největší pravděpodobností nemám v plánu), určitě bych chtěla žít v Praze. Dřív jsme jezdili do Prahy aspoň na pár dni téměř každé prázdniny, ale celá ta atmosféra starého města a všechny ty obchody s jídlem, oblečením a to množství Starbucksů... mě snad nikdy neomrzí.
Prague night


Co máte rádi na Praze? :) Byli jste někdo na festivalu ve Varech? Co říkáte na Thermal ? 

Žádné komentáře:

Okomentovat

F