pondělí 30. září 2013

Paris, Je t'Aime ♥

Bonjour mes chéries!

Znáte ten pocit, kdy z ničeho nic zapomenete na všechny starosti, na všechno co musíte dokončit, na všechno co se vám kdy stalo špatného .. zapomenete na minulost, na budoucnost a jste prostě jen teď a tady? Žít přítomností je schopnost, kterou ne každý ovládá. Občas se ale ocitnete v situaci, kdy se do podobného stavu dostanete úplně nevědomě. A přesně tak bych popsala zájezd do Paříže.

rozsvícená Eiffelova věž


Cesta autobusem byla o něco delší, než se předpokládalo, ale když je dobrá parta a v mobilu dost písniček, i cesta samotná se dá přežít. První noc jsme přespali ve Štrasburku a druhé ráno jsme jeli konečně do cílové Paříže. Navštívili jsme několik katedrál - Notre Damme (jak v Paříži, tak ve Štasburku), Sacré-Coeur, St. Germain. Jeden den jsme opustili Paříž a jeli jsme se podívat na zámek a zahrady ve Varsailles. Byli jsme se podívat v Louvru ("Jenom se podíváme na Monu Lisu a pak půjdem nakupovat suvenýry, jo?" Jenže ono "jen nakouknou" do Louvru i tak zabere dost času a protlačit se k jednomu z neslavnějších obrazů je celkem oříšek).

Versailles zahrady

Paříž Invalidovna

Eiffelova věž

Nejkrásnější ze všeho byl ale večer u Eiffelovky. Dostali jsme přes čtyři hodiny volna, takže jsme si mohli v klidu vylézt na věž a potom se procházet okolními ulicemi, zatímco se stmívalo. Zájezd do Paříže pro mě byl první cestou do zahraničí, a které jsem byla sama (se školou) a ne s rodiči, takže to pro mě byl celkově úplně nový zážitek. Když jsme obešli přilehlé uličky, nakoupili pár přívěšků s Eiffelovkami jako suvenýry rodinám a těsně před zavíračkou jsme si koupili v malé pekárně poslední bagety, vrátili jsme se zpátky k věži. Byla už tma, takže Eiffelovka byla rozsvícená a my jsme seděly na trávníků před ní, okouzleně ji pozorovali a všichni jsme si říkali, jestli to všechno není jenom sen. Jestli se neprobudíme a zítra nebudeme muset vstávat do školy a dělat běžné každodenní povinnosti. Ale neprobudili jsme se. Pořád jsme seděli na tom stejném trávníků, cpali se bagetami a odmítali otravné "nabízeče" vína ...

Francouzské tradiční domky

Výhled z Eiffelovy věže

Pokladny u Eiffelovy věže

Versailles zahrady

Versailles zahrady

Pouliční umění

Sacré-Coeur

Žádné komentáře:

Okomentovat

F